Leo Messi diamentem

W pierwszym meczu nowego sezonu Ligi Mistrzów FC Barcelona rozgromiła Panathinaikos Ateny 5:1. Bohaterem meczu został Argentyńczyk Lionel Messi, który miał swój udział przy czterech bramkach dla Katalończyków.

Tomasz Adamek kontra Witalij Kliczka >>

Bohaterowie mundialu >>

Barca jako pierwsza straciła gola po błędzie swoich obrońców, który wykorzystał Gavou, dając Panathinaikosowi prowadzenie w 20. minucie gry. Kibice hiszpańskiej drużyny na wyrównującą bramkę czekali tylko dwie minuty. Znakomite prostopadłe podanie Xaviego i Messi z pierwszej piłki pokonał Tzorvasa. Kilka minut później rzut rożny dla „Dumy Katalonii” wykonywał Xavi. Podanie przyjmuje Busquts i przedłuża piłkę do Villy, który z czterech metrów zdobywa drugą bramkę dla gospodarzy. Przewaga Barcelony jest przytłaczająca.
Tuż przed przerwą swojego drugiego gola w meczu strzelił Leo Messi. Na początku drugiej połowy Kante fauluje Messiego, Argentyńczyk marnuje jednak okazję do zdobycia kolejnej bramki dla Barcy. I to jedyny błąd w tym meczu tego zawodnika. 78. minuta meczu po podaniu Bojana Messi strzela ale piłka odbija się od słupków, dobitka Pedro i jest czwarta bramka dla mistrzów Hiszpanii. W doliczonym czasie gry Dani Alves po fantastycznym podaniu reprezentanta Argentyny dobija drużynę „Koniczynek”.
Messi po raz kolejny dowiódł, że jest słusznie uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Zdobywca Złotej Piłki France Football oraz piłkarz Roku FIFA 2009r., posiadacz Złotego Buta 2010, najwyżej opłacany zawodnik hiszpańskiej ligi (9,5 miliona euro rocznie), porównywany do Diego Maradony. Ma szanse, by dorównać legendzie boskiego Diego. Leo mając pięć lat zaczął grać w klubie prowadzonym przez jego ojca, trzy lata później (1995) przeniósł się do Newell’s Old Boys , klubu mającego siedzibę w rodzinnym mieście piłkarza Rosario. Wkrótce młodym zawodnikiem zainteresował się River Plate. Ale okazało się, że Messi cierpi na karłowatość przysadkową, a koszty leczenia (900 dolarów) przekraczały możliwości klubu.  Wtedy ojciec Leo, Jorge skontaktował się z Barceloną. Władze klubu zgodziły się opłacać leczenie chłopaka i wkrótce rodzina przeprowadziła się do Hiszpanii.
W pierwszej drużynie Barcy Messi zadebiutował mając 17 lat w spotkaniu towarzyskim przeciwko FC Porto. Od sezonu 2005-06 Leo występuję w barwach Katalończyków w Primera Division. Debiutancki sezon, w którym klub z Nou Camp triumfował w Primera Division oraz Lidze Mistrzów Messi zakończył z sześcioma bramkami na koncie w 17 ligowych spotkaniach. W sezonie 2006-07 mimo 3-miesięcznej przerwy w meczach spowodowanej kontuzją, zdołał zakończyć sezon z 14 trafieniami w lidze. W następnym sezonie w internetowym sondażu hiszpańskiej gazety „Marca” został uznany najlepszym piłkarzem na świecie.
Od sezonu 2008-09 Messi występuje w Barcelonie w koszulce z numerem „10”; przejął ją po Ronaldinho, który odszedł z klubu. Dla Barcelony był to jeden z najlepszych sezonów w historii. Drużyna zdobyła potrójną koronę, wygrywając Primera Division, Copa del Rej oraz Ligę Mistrzów. Messi zaś został królem strzelców Champions Leaque z 9 golami na koncie. Powtórzył ten wyczyn również w następnym turnieju LM, trafiając osiem razy do bramki przeciwnika. W młodzieżowej reprezentacji Argentyny pierwszy raz zagrał w 2004r. Rok później dostał powołanie do pierwszej drużyny, w której  zadebiutował mając 18 lat. Były selekcjoner Argentyny Diego Maradona powiedział, że Messi „zasługuje na koszulkę Argentyny z numerem 10”.