Życie w UK

Jastrzębski Węgiel przegrał z Trentino

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla przegrali z włoskim Trentino Diatec 1:3 w finale Klubowych Mistrzostw Świata w Katarze. Polski zespół wygrał pierwszą partię 31:29, w trzech pozostałych setach Włosi nie dali szans podopiecznym Lorenzo Bernardiego, zwyciężając 25:16, 25:11, 25:16.

„Trentino udowodniło, że jest najlepszą drużyną klubową świata. My walczyliśmy dziś na tyle, na ile potrafiliśmy. Dziś to nie wystarczyło. Myślę jednak, że możemy zejść z boiska z podniesionym czołem”- powiedział po przegranym spotkaniu kapitan Jastrzębskiego Węgla Zbigniew Bartman. Zwycięzcy trzech ostatnich edycji Ligi Mistrzów oddali tylko jednego seta polskiemu zespołowi, dla którego sam udział w finale jest ogromnym sukcesem. „Próbowaliśmy. Zagraliśmy fantastyczny pierwszy set. Ale naprzeciw mieliśmy najlepszy zespół świata, złożony z graczy, z których każdy może zdecydować o losach meczu. Jestem rzecz jasna szczęśliwy z występu w mistrzostwach” – podsumował trener polskiego zespołu Lorenzo Bernardi.  Jastrzębski Węgiel  zaczął mecz doskonale, dobra gra w obronie i skuteczne ataki dały podopiecznym włoskiego trenera zwycięstwo w pierwszym secie 31: 29. Niestety to było wszystko na co było stać Jastrzębian. Od drugiej partii przewaga Trentino zwiększała się coraz bardziej. Błędy w zagrywce polskiego zespołu zdecydowały o przegraniu drugiego seta do 16. W trzecim na parkiecie rządziło Trentino, Jastrzębianom nie wychodziło nic i ostatecznie ulegli w tej partii do 11. W czwartym secie pewni siebie Włosi oddali podopiecznym Lorenzo Bernardi tylko 16 punktów. I cały mecz wygrali 3:1.

Huragan Nelson uderzył w Dover. Odwołane i opóźnione promyHuragan Nelson uderzył w Dover. Odwołane i opóźnione promyLaburzyści wycofają się z surowych przepisów imigracyjnych?Laburzyści wycofają się z surowych przepisów imigracyjnych?Mężczyzna z ciężarną żoną spali w aucie przez pleśń w mieszkaniuMężczyzna z ciężarną żoną spali w aucie przez pleśń w mieszkaniuPolscy producenci drobiu odpowiadają na zarzuty brytyjskich instytucjiPolscy producenci drobiu odpowiadają na zarzuty brytyjskich instytucjiTrwa obława na nożownika z Londynu. Jego ofiara walczy o życieTrwa obława na nożownika z Londynu. Jego ofiara walczy o życieWynajem mieszkania w UK tańszy niż rata kredytu? Niekoniecznie!Wynajem mieszkania w UK tańszy niż rata kredytu? Niekoniecznie!