Historyczne zwycięstwo Polaków na Euro!

Pierwszy raz w historii występów na Euro nasza drużyna zwyciężyła w meczu otwarcia. Pokonaliśmy Irlandię Północną 1:0.

Polacy wybiegli na boisko w składzie: Szczęsny, Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk, Błaszczykowski, Mączyński, Krychowiak, Kapustka, Milik i Lewandowski. w pierwszej połowie okazji do strzelenia bramki nie brakowało. Polacy agresywnie nacierali na rywali, ale brakowało wykończenia. W 31. minucie sytuację sam na sam zmarnował Piszczek, który po podaniu Milika miał otwartą drogę do okienka rywali, ale ostatecznie strzelił tuż ponad poprzeczką pilnowanej przez McGoverna bramki. Swoich okazji nie potrafili również wykorzystać Pazdan i Kapustka.

“Irlandczycy właściwie nie istnieją. Niemal cały czas atakują Polacy. Za to jednak punktów na Euro nie przyznają” – można było przeczytać w internetowych komentarzach po pierwszym gwizdku. Przewagę biało-czerwonych było widać w statystykach: strzałów na bramkę oddaliśmy 7, rywale: 0. Piłka była w naszym posiadaniu przez 63 proc. czasu gry.

Upragniony gol padł w 50 minucie. Błaszczykowski rozegrał piłkę z Mączyńskim. Ten dograł ją do Milika, który uderzył z piętnastego metra i tuż przy słupku wprowadził piłkę do bramki.

Irlandczycy usiłowali kontrować. W 71 minucie sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem nie wykorzystał Washington. biało-czerwoni nie dali się jednak zastraszyć i do samego końca utrzymywali zaczną przewagę. W 88. minucie szansę na drugiego gola zmarnował Krychowiak – piłka niemal otarła się o słupek. Mecz zakończył się po doliczonych trzech minutach, rezultatem 1:0.

Choroba tuż przed emeryturą? Co zrobić w takiej sytuacji?Choroba tuż przed emeryturą? Co zrobić w takiej sytuacji?To lotnisko w UK jest jednym z najbardziej stresujących w EuropieTo lotnisko w UK jest jednym z najbardziej stresujących w EuropieKarol III powróci do wykonywania publicznych obowiązkówKarol III powróci do wykonywania publicznych obowiązkówPolityka UK może doprowadzić do kryzysu migracyjnego w IrlandiiPolityka UK może doprowadzić do kryzysu migracyjnego w IrlandiiKobieta pracowała w sklepie z obuwiem 68 lat. Została zwolniona w dwa dniKobieta pracowała w sklepie z obuwiem 68 lat. Została zwolniona w dwa dniMężczyzna musi zwrócić bankowi 18 000 funtów. Choć nigdy nie miał w nim kontaMężczyzna musi zwrócić bankowi 18 000 funtów. Choć nigdy nie miał w nim konta