Gol Lewandowskiego, awans Borussii

Piłkarze Borussii Dortmund po zwycięstwie w Marsylii nad Olympique 2:1 awansowali do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Pierwszego gola dla niemieckiej drużyny zdobył Robert Lewandowski.

To jego czwarte trafienie w tej edycji, a 15. w karierze w tych rozgrywkach.

Polski napastnik w czwartej minucie zapewnił finaliście z poprzedniego sezonu prowadzenie. 10 minut później wyrównał Souleymane Diawara. Po kolejnych 20 gospodarze musieli grać w dziesiątkę, gdyż po czerwonej kartce, za drugą żółtą, boisko musiał opuścić Dimitri Payet.

Remis zapewniał piłkarzom trenera Juergena Kloppa awans do momentu, gdy taki sam wynik utrzymywał się w Neapolu, gdzie równolegle Napoli grało z Arsenalem Londyn. Gdy w 73. minucie Argentyńczyk Gonzalo Higuain pokonał Wojciecha Szczęsnego, Borussia musiała zdobyć drugą bramkę.

Czekała na nią do 87. minuty, a w roli bohatera wystąpił tym razem Kevin Grosskreutz.

Wcześniej mógł zostać nim Lewandowski, ale w 68. minucie, gdy przejął podanie jednego z obrońców Olympique do bramkarza, minął Steve’a Mandandę, ale z ostrego kąta nie trafił do siatki. W końcówce Polak był raczej faulowany przez golkipera miejscowych w polu karnym i domagał się rzutu karnego, ale arbiter uznał, że to on przewinił w tej sytuacji.

Jakub Błaszczykowski grał do 66. minuty, a Łukasz Piszczek pojawił się na murawie na ostatnie 12 minut.

Spotkanie w Neapolu zakończyło się wygraną włoskiej drużyny 2:0, ale to zespół Szczęsnego i drugiego polskiego bramkarza Łukasza Fabiańskiego awansował do czołowej "16" bieżącej edycji Champions League. Napoli, choć wywalczyło aż 12 punktów, tyle co jedenastki z Niemiec i Anglii, ale miało gorszy bilans bezpośrednich pojedynków, zagra tylko w 1/16 finału Ligi Europejskiej. W żadnej innej grupie walka o dwie czołowe pozycje nie była tak zacięta.

W środę, oprócz Borussii i "Kanonierów", do fazy pucharowej zakwalifikowały się: Galatasaray Stambuł, AC Milan, Schalke 04 Gelsenkirchen i Zenit Sankt Petersburg.

Mężczyzna uniewinniony za jazdę „pod wpływem”. Powód zaskakujeMężczyzna uniewinniony za jazdę „pod wpływem”. Powód zaskakujePięć osób zginęło próbując dostać się do UK w dzień po przyjęciu Rwanda billPięć osób zginęło próbując dostać się do UK w dzień po przyjęciu Rwanda billMężczyzna pracował dla Sainsbury’s 20 lat. Został dyscyplinarnie zwolniony za chwilę nieuwagiMężczyzna pracował dla Sainsbury’s 20 lat. Został dyscyplinarnie zwolniony za chwilę nieuwagiZakłócenia w podróżowaniu, które czekają nas w kwietniu i majuZakłócenia w podróżowaniu, które czekają nas w kwietniu i maju46 000 samolotów miało problemy z GPS. Za zakłóceniami prawdopodobnie stoją Rosjanie46 000 samolotów miało problemy z GPS. Za zakłóceniami prawdopodobnie stoją RosjanieRishi Sunak z wizytą w Polsce. UK zapowiedziało największy pakiet wsparcia wojskowego dla UkrainyRishi Sunak z wizytą w Polsce. UK zapowiedziało największy pakiet wsparcia wojskowego dla Ukrainy