Federer znów na szczycie!

W finale wieńczącego tenisowy sezonu turnieju Masters Roger Federer po emocjonującym meczu pokonał Jo-Wilfrieda Tsongę 6:3, 6:7 (6:8), 6:3. Federer po raz szósty w karierze wygrał turniej Masters.

W pierwszym secie od początku obaj tenisiści pewnie serwowali i wydawało się, że doprowadzi to do tie-breaka. Jednak przy stanie 3:4 Tsonga się rozkojarzył i Federer wygrał do zera gem serwisowy rywala. Ten set był już dla niego. W drugim secie Federer przełamał już w trzecim gemie. I gdy wydawało się, że wygra ten mecz w dwóch setach, Tsonga go przełamał i zrobiło się 5:5. W tie-breaku było już 5:2 dla Federera, ale Tsonga po raz kolejny zmobilizował się i wygrał go 8:6. Trzeci set to znowu gem za gem. Bardziej doświadczony Federer wykorzystał jednak chwilę słabości Francuza i kolejny raz go przełamał. W ostatnim gemie już nie dał szans Tsondze i wygrał go do zera. Dla Federera był to 70. triumf turniejowy w karierze i szóste zwycięstwo w Masters. / SPORT.PL, źródło: PANORAMA

AI pomoże w karaniu kierowców rozmawiających przez telefonAI pomoże w karaniu kierowców rozmawiających przez telefonSpłoszone konie na ulicach Londynu. Ranni ludzie i same zwierzętaSpłoszone konie na ulicach Londynu. Ranni ludzie i same zwierzęta34 500 osób musi zwrócić zasiłek lub grozi im kara do 20000 funtów34 500 osób musi zwrócić zasiłek lub grozi im kara do 20000 funtówKE zadecyduje o przyszłość tradycyjnej wędzonej kiełbasyKE zadecyduje o przyszłość tradycyjnej wędzonej kiełbasyDyrektor londyńskiej szkoły wprowadza 12-godzinny dzień zajęćDyrektor londyńskiej szkoły wprowadza 12-godzinny dzień zajęćW ciągu trzech dni spadek temperatur o 15 stopni CelsjuszaW ciągu trzech dni spadek temperatur o 15 stopni Celsjusza