Drużyna Kobiet Polonii Londyn w półfinale ligi!

Drużyna kobiet Polonii Londyn zapewniła sobie miejsce w półfinale ligi Super8 dzięki zajęciu drugiego miejsca w lidze po sezonie zasadniczym. Kropką nad i było ostatnie zwycięstwo 0:3 w meczu wyjazdowym przeciw drużynie Swiss Cottage.

Wybierając się na teren rywala – do Canada Water – drużyna wiedziała, że potrzebują tylko jednego punktu, aby zapewnić sobie premiowane awansem do półfinału drugie miejsce w lidze. Nie było w ich grze jednak miejsca na minimalizm – spotkanie wygrały w trzech setach, kończąc z sezon z imponującym wynikiem 11 wygranych i tylko 3 przegranych meczy!

Sobotni mecz rozpoczął się od wyrównanej walki punkt za punkt, aż do pierwszej przerwy technicznej, kiedy to Polonia zaczęła odskakiwać od przeciwniczek dzięki serii świetnych serwisów wykonanych przez kapitan – Luca Toth, która w całym meczu spisywała się doskonale.

Lewoskrzydłowa Aga Sochan w pełni zasłużyła na nadany jej tytuł MVP, wielokrotnie perfekcyjnie kończąc ataki w spektakularny sposób! Polonia ma w swoim składzie dwie świetne rozgrywające – Ildiko Dobos i Petra Jurikova – obie świetnie realizowały przedmeczowe założenia. Swiss Cottage pokazało się z dobrej strony nadrabiając wiele punktów w drugim i trzecim secie, ale koniec końców musieli uznać wyższość Polonii w całym meczu.

Polonia była nie do zatrzymania w ataku, a także w zagrywce taktyczniej. Zwłaszcza mierząca 190 cm, grająca na środku, młodzieżowa reprezentantka Anglii Grace Lazard dała w tym meczu pokaz swoich możliwości. Trener dziewczyn –  Mark Kontopolous – dał szansę wszystkim zawodniczkom, dowodząc, że ma do dyspozycji bardzo równy i mocny skład.

Zadowolony po meczu powiedział: „To był świetny mecz i pewne zwycięstwo! Co ważne dzięki temu, jesteśmy w półfinale i występujemy w nim w roli gospodarza!” Kolejnym krokiem na drodze do finałów ligi będą 2 mecze półfinałowe, rozegrane w hali  St.Benedict’s School na Ealingu 6 i 7 kwietnia.

W ten weekend grała też drużyna mężczyzn Polonii Londyn – wygrała 1-3 z drużyną Newcastle Staffs, kończąc tym samym rozgrywki ligowe na miejscu 3. Następny mecz mężczyzn odbędzie się w hali na Ealingu 23 marca – będzie to ćwierćfinał play-off ligi Super8.

Gigantyczna bójka przed pubem. Dziewięć osób rannychGigantyczna bójka przed pubem. Dziewięć osób rannych35-latek zmarł w Ryaniarze. Parę rzędów dalej siedziała jego żona w ciąży35-latek zmarł w Ryaniarze. Parę rzędów dalej siedziała jego żona w ciążyRynek pracy w Irlandii Północnej – co mówią najnowsze dane?Rynek pracy w Irlandii Północnej – co mówią najnowsze dane?Holenderski senat odrzuca podwyżkę płacy minimalnejHolenderski senat odrzuca podwyżkę płacy minimalnejBig Ben dwa lata od remontu. Jak się prezentuje?Big Ben dwa lata od remontu. Jak się prezentuje?Kiedy zrobi się ciepło? Jaką pogodę zapowiadają na weekend?Kiedy zrobi się ciepło? Jaką pogodę zapowiadają na weekend?