Styl życia

Derby Londynu dla Lynx

W derbowym pojedynku z London Lynx drużyna Polonii Londyn przegrywa 1:3 (23:25, 26:24, 25:17, 25:23). To pierwsza porażka naszego zespołu w obecnym sezonie w rozgrywkach Super8.

W pierwszym secie Polacy zagrali bardzo dobrze, a szczególnie wyróżnił się debiutujący w składzie libero, Konrad Małek.

Pewnie punktowali Skórski oraz Biernat, dzięki czemu wygraliśmy 25:23. Kolejne partie meczu odbyły się już pod dyktando rywala, który wygrał trzy kolejne sety i ostatecznie wygrał cały mecz 3-1.

derbylondynu2

– Mecz rozpoczęliśmy ze świetnym nastawieniem, które przełożyło się na zwycięstwo w pierwszym secie – powiedział tuż po spotkaniu trener Polonii, Patrik Salepa – Po zmianie stron zagraliśmy jeszcze lepiej i przy stanie 21:16 pewnie zmierzaliśmy po zwycięstwo.

Niestety kilka błędów z naszej strony pozwoliło zawodnikom Lynx odrodzić się i po nerwowej końcówce wrócili do gry wygrywając seta.

W trzeciej odsłonie mieliśmy ogromne problemy z przyjęciem, co przełożyło się na łatwe zwycięstwo rywali spowodowane głównie ich dobrym blokiem.

W czwartym secie wróciliśmy do gry i mieliśmy spore szanse na zwycięstwo – niestety – zabrakło nam nieco sił. Szkoda drugiego seta i całego meczu, bo gdyby nie proste błędy mieliśmy szansę na zwycięstwo 3:0 – podsumowuje rozczarowany szkoleniowiec.

W kolejnym meczu, już w swojej hali na Brentford, CBL Polonia zmierzy się z aktualnymi mistrzami kraju – drużyną z Sheffield.

London Lynx – CBL Polonia London 3:1 (23:25, 26:24, 25:17, 25:23)

Daniel Kowalski

author-avatar

Przeczytaj również

Rishi Sunak wypowiada wojnę „braniu na wszystko zwolnienia lekarskiego”Rishi Sunak wypowiada wojnę „braniu na wszystko zwolnienia lekarskiego”Pracownicy Amazona utworzą związek zawodowy? Dostali zielone światłoPracownicy Amazona utworzą związek zawodowy? Dostali zielone światłoGigantyczna bójka przed pubem. Dziewięć osób rannychGigantyczna bójka przed pubem. Dziewięć osób rannych35-latek zmarł w Ryanairze. Parę rzędów dalej siedziała jego żona w ciąży35-latek zmarł w Ryanairze. Parę rzędów dalej siedziała jego żona w ciążyRynek pracy w Irlandii Północnej – co mówią najnowsze dane?Rynek pracy w Irlandii Północnej – co mówią najnowsze dane?Holenderski senat odrzuca podwyżkę płacy minimalnejHolenderski senat odrzuca podwyżkę płacy minimalnej
Obserwuj PolishExpress.co.uk na Google News, aby śledzić wiadomości z UK.Obserwuj