Derby Londynu dla Lynx

W derbowym pojedynku z London Lynx drużyna Polonii Londyn przegrywa 1:3 (23:25, 26:24, 25:17, 25:23). To pierwsza porażka naszego zespołu w obecnym sezonie w rozgrywkach Super8.

W pierwszym secie Polacy zagrali bardzo dobrze, a szczególnie wyróżnił się debiutujący w składzie libero, Konrad Małek.

Pewnie punktowali Skórski oraz Biernat, dzięki czemu wygraliśmy 25:23. Kolejne partie meczu odbyły się już pod dyktando rywala, który wygrał trzy kolejne sety i ostatecznie wygrał cały mecz 3-1.

derbylondynu2

– Mecz rozpoczęliśmy ze świetnym nastawieniem, które przełożyło się na zwycięstwo w pierwszym secie – powiedział tuż po spotkaniu trener Polonii, Patrik Salepa – Po zmianie stron zagraliśmy jeszcze lepiej i przy stanie 21:16 pewnie zmierzaliśmy po zwycięstwo.

Niestety kilka błędów z naszej strony pozwoliło zawodnikom Lynx odrodzić się i po nerwowej końcówce wrócili do gry wygrywając seta.

W trzeciej odsłonie mieliśmy ogromne problemy z przyjęciem, co przełożyło się na łatwe zwycięstwo rywali spowodowane głównie ich dobrym blokiem.

W czwartym secie wróciliśmy do gry i mieliśmy spore szanse na zwycięstwo – niestety – zabrakło nam nieco sił. Szkoda drugiego seta i całego meczu, bo gdyby nie proste błędy mieliśmy szansę na zwycięstwo 3:0 – podsumowuje rozczarowany szkoleniowiec.

W kolejnym meczu, już w swojej hali na Brentford, CBL Polonia zmierzy się z aktualnymi mistrzami kraju – drużyną z Sheffield.

London Lynx – CBL Polonia London 3:1 (23:25, 26:24, 25:17, 25:23)

Daniel Kowalski

PILNE: Szkocki rząd upada – koniec koalicji SNP z ZielonymiPILNE: Szkocki rząd upada – koniec koalicji SNP z ZielonymiPolska edukacja w zasięgu rękiPolska edukacja w zasięgu rękiLondyńskie lotnisko w wakacje ma przyjąć rekordową liczbę podróżnychLondyńskie lotnisko w wakacje ma przyjąć rekordową liczbę podróżnychAwantura na pokładzie EasyJet. Brytyjczyk wypił butelkę wódkiAwantura na pokładzie EasyJet. Brytyjczyk wypił butelkę wódkiKursy budowlane w UK – jak zdobyć kartę CSCS?Kursy budowlane w UK – jak zdobyć kartę CSCS?AI pomoże w karaniu kierowców rozmawiających przez telefonAI pomoże w karaniu kierowców rozmawiających przez telefon