Cracovia ratuje remis w ostatnich sekundach meczu z Górnikiem Zabrze!

Cracovia po raz trzeci nie potrafiła wygrać na swoim boisku z niezbyt dobrze dysponowanym w tym dniu Górnikiem Zabrze. Pasy tylko przez pierwsze dwadzieścia minut dyktowały warunki gry by potem oddać inicjatywę przeciwnikowi. Mimo strzelonej bramki już w 3 minucie meczu pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem 2:1 dla gości.

Po przerwie nie było wcale lepiej i po tragicznym błędzie w obronie Malarczyka nagle na tablicy wyników było już 1:3. To nie był dobry dzień dla Piotra Malarczyka, ponieważ brał on udział w dwóch straconych przez Cracovię bramkach. Słusznie też został zmieniony – choć już przy stanie 1:3, którego nikt nie spodziewał się odrobić. Sędzia podyktował jednak dwa rzuty karne, które z kolei pewnie wykorzystał Krzysztof Piątek ratując tym samym Pasy przed trzecią porażką z rzędu.

Remis nie jest jednak żadnym pocieszeniem. Górnik Zabrze przez większą część spotkania był zespołem wyraźnie lepszym i tylko nieporadność napastników oraz dobre interwencje Grzegorza Sandomierskiego spowodowały, że nie podwyższył swojego prowadzenia. Cracovia z kolei poza kilkoma przebłyskami grała słabo i cały czas piłkarze starali się przedrzeć pod pole karne przeciwnika górnymi piłkami. Tak niestety meczu się nie wygra.

Marcin Brosz (Górnik): Oglądaliśmy na prawdę dobre spotkanie. Od pierwszej do ostatniej minuty mieliśmy wszystko, co kibice kochają: bramki, zwroty akcji, kartki, rzuty karne. Ciężko znaleźć moment słabszej gry. Były okresy, w których to my byliśmy lepsi, ale i Cracovia miała swoje dobre momenty. Zdajemy sobie sprawę, że przed nami wciąż dużo pracy. Jesteśmy na początku drogi budowania zespołu. Szczególnie w końcówkach robimy dużo niewymuszonych błędów. Chcemy się rozwijać. Zdajemy sobie sprawę, iż takie mecze też się zdarzają. Nie chcę komentować pracy sędziów, skupiamy się na sobie.

Michał Probierz (Cracovia): Zawsze ciężko jest wrócić do gry i wyszarpać punkt, szczególnie z tak solidnym zespołem jak Górnik. Początek meczu dobry w naszym wykonaniu, ale później oddaliśmy inicjatywę. Na 20 min przed końcem spotkania powiedziałem Szymonowi Drewniakowi, że to jeszcze nie koniec i na szczęście udało się odwrócić losy spotkania. Ten punkt jest na pewno cenny w kontekście budowania zespołu i charakteru tej drużyny. Za tydzień, w meczu ze Śląskiem, nie możemy sobie pozwolić na stratę tylu bramek. Musimy nad tym dalej konsekwentnie pracować.

Wynajem mieszkania w UK tańszy niż rata kredytu? Niekoniecznie!Wynajem mieszkania w UK tańszy niż rata kredytu? Niekoniecznie!Błędne ostrzeżenie Uisce Éireann dotyczące spożycia wodyBłędne ostrzeżenie Uisce Éireann dotyczące spożycia wodyPrzedsiębiorstwa wodociągowe pompują gigantyczną ilość ścieków do wodyPrzedsiębiorstwa wodociągowe pompują gigantyczną ilość ścieków do wodyWielka Brytania uruchomi program odstraszania nuklearnegoWielka Brytania uruchomi program odstraszania nuklearnegoRusza śledztwo w sprawie Polaka, który zabił siebie i dwie córki. Czy można było uniknąć tragedii?Rusza śledztwo w sprawie Polaka, który zabił siebie i dwie córki. Czy można było uniknąć tragedii?Holenderski senat odrzucił przepisy antydyskryminacyjne w miejscu pracyHolenderski senat odrzucił przepisy antydyskryminacyjne w miejscu pracy