Comeback Szczęsnego

Wojciech Szczęsny wraca do bramki Arsenalu Londyn. Polski bramkarz wreszcie wyleczył kontuzję i Arsene Wenger wystawił go do gry w 12. kolejce Premier League. Arsenal mierzył się z Tottenhamem w 173. derbach północnego Londynu.

Mecz dla „Kanonierów" rozpoczął się nie najlepiej. Szczęsny dwukrotnie wyciągał piłkę z własnej bramki po strzałach Williama Gallasa i Emmanuela Adebayora, ale tylko jedno z tych trafień sędzia Howard Webb nagrodził gwizdkiem. Zapowiadało się na pogrom gospodarzy Emirate Stadium, ale obraz spotkania zmienił się w 18. minucie. Właśnie wtedy swój zespół osłabił togijski napastnik, który głupio faulował Santiego Cazorlę, a Arsenal złapał wiatr w żagle. Grali efektownie i efektywnie, wykorzystując swoją liczebną przewagę. Jeszcze przed przerwą do siatki trafili Per Mertesacker (24), Lukas Podolski (42) i Olivier Giroud (45), a wynik podwyższyli Cazorla (60) i Theo Walcott (90). Osłabione „Koguty" odpowiedziały jedynie bramką Garetha Bale`a i skończyło się na 5:2. Ze swojego powrotu Szczęsny może być zadowolony, choć widać po nim jeszcze brak ligowego ogrania. Ale jeśli trener Wenger będzie na niego stawiał.

Big Ben dwa lata od remontu. Jak się prezentuje?Big Ben dwa lata od remontu. Jak się prezentuje?Kiedy zrobi się ciepło? Jaką pogodę zapowiadają na weekend?Kiedy zrobi się ciepło? Jaką pogodę zapowiadają na weekend?Kobieta zginęła potrącona przez własny samochódKobieta zginęła potrącona przez własny samochódUstawa o zakazie sprzedaży papierosów z poparciem w Izbie GminUstawa o zakazie sprzedaży papierosów z poparciem w Izbie GminPolicja walczy z „agresywnymi” rowerzystami. Ukarano blisko 1000 osóbPolicja walczy z „agresywnymi” rowerzystami. Ukarano blisko 1000 osóbUrzędnik Home Office aresztowany za „sprzedaż” prawa do pobytu w UKUrzędnik Home Office aresztowany za „sprzedaż” prawa do pobytu w UK