Styl życia

CBL Polonia Londyn – London Lynx 3-1

W pierwszym meczu sezonu 2013/2014 aktualni siatkarscy Mistrzowie Anglii Drużyna CBL Polonia Londyn spotkali się z inną londyńską drużyną – London Lynx. Mecz odbywał się w domowej hali CBL Polonii na Ealingu i jak zwykle zgromadził rzesze fanów. Przy dopingu ponad 250 kibiców CBL Polonia wygrała spotkanie 3:1.

"Był to pierwszy mecz z profesjonalną oprawą muzyczną w hali i trzeba przyznać, że wypadło to super – bardzo dziękuję Klubowi Kibica Polonii Londyn, który nie przestaje mnie zaskakiwać – wiem, że są najlepsi, ale widok 20 kibiców ubranych w takie same koszulki podskakujących w objęciach tuż za linią końcową zagrzał naszych do walki niesamowicie, a naszych rywali przyprawił o drżenie rąk" – powiedział wiceprezes CBL Polonii Bartek Łuszcz.

Pierwsze dwa sety przebiegały pod dyktando CBL Polonii, w trzecim secie nieco rozluźnieni zawodnicy z Ealingu popełnili nieco błędów i musieli uznać chwilową wyższość zawodników Lynx.

W czwartym secie na boisku pojawił się bardzo doświadczony rozgrywający CBL Polonii – Grzegorz Niski, który pewną grą doprowadził Polonię do szybkiego zwycięstwa.

"Nie zagraliśmy dzisiaj jakoś super skutecznie – około pięćdziesiąt procent skuteczności przy przyjęciu – widać, że to dopiero początek sezonu – atak był w miarę niezły, ale tylko po dobrym przyjęciu – drużyna ma potencjał, ale na pewno mamy nad czym pracować" – powiedział po meczu trener CBL Polonii Hykiel.

Kolejne trzy mecze sezonu CBL Polonia rozegra na wyjeździe – już w sobotę 5 października rywalem drużny z Londynu będzie Coventry and Warwick Riga początek spotkania o godzinie 14, Alan Higgs Centre Coventry.