Styl życia

Blisko, coraz bliżej… W Poznaniu już mrożą szampany. Lech na mistrza?

Rozgrywki polskiej ekstraklasy wchodzą w decydującą fazę. Wygląda na to, że Legia Warszawa zostanie zdetronizowana przez poznańskiego Lecha. „Kolejorz” w 34. kolejce ograł Lechię Gdańsk i utrzymał minimalne, jednopunktowe prowadzenie nad obecnym mistrzem.

W Gdańsku piłkarze Macieja Skorży pokazali charakter godny mistrza. Mimo straty bramkarza i niepodyktowania zasłużonego karnego, Lech potrafił wygrać na PGE Arenie 1:2. Bramki strzelili Zaur Sadajew w 30. minucie i Szymon Pawłowski w 72. honorowe trafienie dla Lechii zanotował  z rzutu karnego Stojan Vranjes w 92.

Zespół z Poznania powoli, ale konsekwentnie zmierza po mistrzowską koronę. W ostatnich pięciu meczach „Kolejorz” wygrał cztery razy, w tym z Legią, a goryczy porażki zaznał tylko raz. Kropelką dziegciu są ostatnie minuty spotkania. W końcówce Lechici za bardzo oddali inicjatywę gospodarzom.

Akcja zwieńczona strzałem Colaka mogła skończyć się podziałem punktów, gdyby nie fenomenalna interwencja Gostomskiego. To największa wada teamu Skorży. Po utracie bramki w ostatnich minutach i wyrzuceniu Dariusza Formelli z boiska (czerwona kartka za zagranie ręką) grający pod presją pretendent do tytułu po prostu się pogubił.

Brakowało piłkarza, który potrafiłby uporządkować grę i uspokoić kolegów, a chaotycznie interweniujący lechici prosili się wręcz o wyrównującą bramkę. Kto wie, jak mógłby skończyć się ten mecz, gdyby ich rywalem był zespół wyższej klasy…

author-avatar

Przeczytaj również

Firma energetyczna wypłaci 294 funty za przekroczenie “price cap”Firma energetyczna wypłaci 294 funty za przekroczenie “price cap”Rishi Sunak wypowiada wojnę „braniu na wszystko zwolnienia lekarskiego”Rishi Sunak wypowiada wojnę „braniu na wszystko zwolnienia lekarskiego”Pracownicy Amazona utworzą związek zawodowy? Dostali zielone światłoPracownicy Amazona utworzą związek zawodowy? Dostali zielone światłoGigantyczna bójka przed pubem. Dziewięć osób rannychGigantyczna bójka przed pubem. Dziewięć osób rannych35-latek zmarł w Ryanairze. Parę rzędów dalej siedziała jego żona w ciąży35-latek zmarł w Ryanairze. Parę rzędów dalej siedziała jego żona w ciążyRynek pracy w Irlandii Północnej – co mówią najnowsze dane?Rynek pracy w Irlandii Północnej – co mówią najnowsze dane?
Obserwuj PolishExpress.co.uk na Google News, aby śledzić wiadomości z UK.Obserwuj