Biali nie potrafią skakać

Przed Eurobasketem 2013 Polacy odgrażali się, że plan minimum to wyjście z grupy, a przy odrobinie szczęścia groziła im walka o miejsca medalowe.

W słoweńskich halach duet podkoszowych Maciej Lampe-Marcin Gortat miał budzić grozę w liniach obronnych naszych przeciwników, a nasza reprezentacja prowadzona przez niemieckiego trenera Dirka Bauermanna miała być silna, jak nigdy dotąd. Oczekiwania były duże, a skończyło się – tak, jak zwykle. W kompromitującej porażce z Gruzją (67:84) Polacy popisali się brakiem zaangażowania i nieporadnością, z Czechami we frajerski sposób dali sobie wyrwać niemal pewną wygraną (68:69), a obrazu klęski dopełnia przegrana z Chorwacją (74:70), z którą po kilkunastu minutach gry przegrywaliśmy 4:24! Wraz z trzecią porażką marzenia o awansie do dalszych gier prysły,  a w meczu z mocną Hiszpanią poznaliśmy nowy wymiar słowa „katastrofa”. 5 punktów w pierwszej kwarcie, 13 do przerwy – z taką skutecznością ostatni raz rzucali Szwedzi w 1961 roku. Wynik 53:89 nie oddaje różnicy klas pomiędzy zespołami, bo w pewnym momencie nasi rywale grali głębokimi rezerwami. Na zakończenie, w meczu o szczątki honoru, biało-czerwoni potrafili ograć Słoweńców 71:61. Niewielkie pocieszenie.

Zakłócenia w podróżowaniu, które czekają nas w kwietniu i majuZakłócenia w podróżowaniu, które czekają nas w kwietniu i maju46 000 samolotów miało problemy z GPS. Za zakłóceniami prawdopodobnie stoją Rosjanie46 000 samolotów miało problemy z GPS. Za zakłóceniami prawdopodobnie stoją RosjanieRishi Sunak z wizytą w Polsce. UK zapowiedziało największy pakiet wsparcia wojskowego dla UkrainyRishi Sunak z wizytą w Polsce. UK zapowiedziało największy pakiet wsparcia wojskowego dla Ukrainy23 kwietnia obchodzimy Dzień Świętego Jerzego, bohaterskiego patrona Anglii i… multikulturalizmu23 kwietnia obchodzimy Dzień Świętego Jerzego, bohaterskiego patrona Anglii i… multikulturalizmuZasady podróży z psem lub kotem z UK do PolskiZasady podróży z psem lub kotem z UK do PolskiCzy Thames Water radykalnie podniesie rachunki za wodę?Czy Thames Water radykalnie podniesie rachunki za wodę?